Neslihan Karaağaç sizin için seçti

Ben kendi koleksiyonumun ikinci ayağını oluştururken genç Türk sanatçılar ile yola çıktım. Başlarda sadece gözüme hitap eden eserleri toplarken zamanla bilinçlenip, bilgilendim. İşlerin bana yansıttıkları, düşündürdüklerinin üzerine onu yaratan sanatçının da düşüncelerini koydum. Elimden geldiği kadar da beğendiğim sanatçıların yaratım süreçlerine tanıklık etmeye calıştım. Böylelikle sanat yolculuğum daha anlam kazandı.

Can Akgümüş - Aynanın Hafızası

artnivo.com’un zengin sanatçı kadrosuna göz attığımda ise ilk olarak Can Akgümüş’ün yağlı boya tadında olan Aynanın Hafızası serisi gözüme çarpıyor. Yansıtmış, kesmiş, parçalamış ve tekrar birleştirmiş. Can harika işler yapmış.

Erdal İnci - İstiklal Caddesi

İkinci olarak uzun zamandır çok büyük zevkle topladığım ve en son Alex Prager’in Face In The Crowd çalışması ile zenginleştirdiğim video-art koleksiyonuma katmak için Erdal İnci’nin birbirinden güzel işleri arasında İstiklal Caddesi çalişmasını seçerdim. Hareketin, ritmin, tekrarın etkisi ile seyredince daha da kuvvetli bir etki ile sizi içine çeken bir çalışma olmuş.

Alican Leblebici - Çağların Yeni Düzeni

Ayrica Hayal İncedoğan’in işlerini uzun zamandır severek takip ettiğim icin ondan bir neon isikli yerlestirme, Alican Leblebici’den de çok etkili olduğunu düşündüğüm Çagların Yeni Düzeni isimli portre çalışmasını seçerdim.

Sanatı bir tik uzaklığımıza bu kadar kıymetli sanatçı kadrosu ile taşıdığı için ayrıca Artnivo ekibini tebrik ediyor, başarılar diliyorum.