Olasılıklar / Possibilities

SERGİYİ GEZMEK İÇİN TIKLAYINIZ

2016 yılında katıldığı sanatçı misafir programında Seçil, her birisini sonsuzlukta bir birim olarak değerlendirdiği bir dizi kâğıt üzerine yağlı boya eser üretmiştir. Sanatçının Ayvalık Barbara Evinde geliştirdiği ‘Olasılıklar / Possibilities’ isimli toplam 80 parçadan oluşan koleksiyondan 44 parçalık özel bir seçkiyi artnivo.com izleyici ile buluşturuyoruz.

Sanatseverler bu sergide yer alan eserlerin bir kısmını sanatçının aynı tarihlerde adas İstanbul’da gerçekleştirdiği ‘Being’ isimli sergisinde yakından görme şansı elde etmektedir.

Seçil, yaşamın derinliğini temsil eden resimlerinde, saf bir varlık olarak, soyut düşünceler, duygular, zihinsel durum faaliyetleri tarafından renklendirilen temel benliğimize veya varlığımıza atıfta bulunan yüzeyler oluşturur. Bir başka deyişle, sonsuzlukta en ideal olasılığı aradığı resimlerinde kendini formlardan özgürleştirip varoluşla yeniden bağlantılandırır, hayatı kapsayıcı bir şekilde kucaklar, bilinmeyendeki sonsuz bir mekânın simgesi olan ve evren ile bir bütün olmanın sembolü olan resimler yaratır.

Sanatçının ‘Olasılıklar / Possibilities’ serisi kısım kısım 2017 yılında Almanya Düsseldorf’ta Yapay Doğa ve 2022’de ise İngiltere Londra Blue Shop Galeri Kâğıt işler sergilerinde sergilemiştir.

Sergideki sanatçıları inceleyin:

SEÇİL