Öner Kocabeyoğlu sizin için seçti

Ali Şentürk - SANA GÜL BAHÇESİ VADETMEDİM

Ali Şentürk koleksiyonumda işleri olan ve takip ettiğim bir sanatçı.Eserlerini üretirken geçirdiği çok katmalı düşünce yapısını beğeniyor ve takdir ediyorum. Aynı adlı sergisinin bütünlüklü hikayesinin bir parçası olan bu eseri koşuşturmalı hayatlarımızda unuttuğumuz hayatları çarpıcı bir biçimde anımsattı.

Leyla Emadi - THIS IS NOT A GUN

Birçok kavramın ve bilginin anlam ve algısının değiştirilerek sunulduğu, koşullara ve çıkarlara göre şekillendirildiği günümüzde, Leyla Emadi’nin eseri bana göre bu kavramları çok net anlatmış.

Özge Topçu - KÜMES II

Son on yılda yaşadığımız çevremiz hızlı bir biçimde tekrar şekilleniyor. Bu hızlı değişim de bazen bize organik olmayan ve yapay, empoze edilen yeni mekanlar sunuyor. Özge Topçu’nun eseri değişen mimari çevrenin neyi, nasıl şekillendirdiğini düşündürüyor bana. Kümes daha teknolojik bir sistemle yapılınca yine kümes değil mi; ya da parlak kümeslerin içinde miyiz?

Sibel Diker - HEART AND REASON

Sanatçının bu işi toplumda bireylerin birbirine iyice kayıtsızlaştığı günümüzde; çok renkli ve hareketli görünen hayatımızda aslında insan ilişkilerindeki tekdüzeliğe bana göre güzel dokunmuş bir üretim.