Ozan Özer sizin için seçti

“Genel olarak dikkatimi çeken işlere baktığımda ortak özelliklerinin geçmiş yaşantımda hafızamda kalan bir anı ve o anın bende yarattığı hisleri anımsattığını görüyorum.”

Jacqueline Roditi - The Wall

Yırtılan duvarlar, kaybolan duvarlar, yıkılan duvarlar, yıkılıp yeniden yapılan duvarlar şehirlerin zamansız birer parçası oluyorlar. Kentsel yaşama ve insanların bıraktığı izlere tanıklık ettiğinden bende her zaman bir merak uyandırmışlardır. Bu yüzden artnivo.com ‘un pek çok başarılı fotoğraf sanatçısı içinden Jacqueline Roditi’nin “The Wall” isimli çalışması dikkatimi çeken işlerden biri oldu.

Zeynep Beler - Deniz Yıldızları

Zeynep Beler’in “Deniz Yıldızları” işi bizi gündelik hayatın tekdüzeliğinden alıp ironik bir şekilde plaj yaşantısının o kaygısız tekdüzeliğine götürüyor ve bunu provokatif bir şekilde yapıyor.

Leyla Emadi - Stop

Leyla Emadi’nin “Stop” adlı çalışmasını özellikle güncel hayatımızda yaşadığımız toplumsal şiddet ve baskının yanında, politika ve siyasetin getirmiş olduğu kaosa da bir gönderme olarak algıladığımdan, beni etkileyen bir çalışma oldu.

Seçil Erel - Alan 1

Seçil Erel’in “Alan 1” adlı işi beni heyecanlandıran bir çalışma oldu. Sanatçının boya katmanlarını kullanarak yakalamış olduğu kompozisyon mekansallaşarak beni gündüz düşleri kurduğum o anlardan birine götürüp, ‘dejavu’ etkisi yaratıyor.