Zülal Ulusan sizin için seçti

Ülgen Semerci - MANZARA

Bu işi seçmemin sebebi alışılagelmiş kalıpların dışına çıkarak tuvalin ön yüzünü değil arka yüzünü kullanması. Bana farklılıklardan korkmamamızı, güzel şeylerin her zaman sıradan yerlerde aranmaması gerektiğini anlatıyor.

Sena - ŞİFACI

Sena’nın genel olarak üretiminde kadın öğesinin baskın olması benim için bir tercih sebebi. Bu eserdeki lekeler yer yer yaralanmış ama işine devam eden bir şifacının varlığını anlattılar bana. Tıpkı her kadının örselense de vazifelerine ve dişi olmanın getirdiği sorumluluklarına devam etmesi gibi.

Eylül Ceren Ersöz - İSİMSİZ XXXIII

Eylül’ün işlerinde genelde politik anlamda etkili olmuş veya politikadan direkt etkilenmiş kişi ya da olayları konu almasını seviyorum. Çoğuna aşina olduğumuz bu figürleri ortaya koyarken de eserde adlarını geçirmek yerine “isimsiz” demeyi tercih etmesi güçlü bir paradoks.

Ali Şentürk - ANNE BENİ PENTÜR TEKNİĞİ İLE ANLA

Ali’nin bu işinde ülkemiz sanatçılarının yaşadığı ortak bir sorunu ironik bir dille ele almasını çok sevdim. İşin ismi ve gerçekten Ali’nin annesi ile kendisini konu alması benim için başlı başına tercih sebebi.

Ahmet Rüstem Ekici - GİDENLER

Günümüzde çok çarpıcı ve acı bir gerçeklik olarak yaşadığımız ve bulunduğumuz coğrafya itibariyle aslında hiçbirimizin yaşaması uzak bir ihtimal olmayan mülteci sorunu bu işte hem rahatsız edici hem de çok renkli bir şekilde konu alınmış.

Erdal İnci - İSTİKLAL CADDESİ

Erdal’ın her işinde çok belirgin bir dili var; kim olduğunu imzayı görmeden anlıyorsunuz. “İstiklal Caddesi”ni özellikle seçtim, çok simge bir cadde, şehrin nabzı burada atıyor. Bu video ise artık maalesef unuttuğumuz bir yılbaşı coşkusu dönemine ait.

Özge Topçu - KÜMES I

Özge’nin bulaşık tellerinden yapılmış bu işi bana günlük yaşamdaki bağımlılıklarımız, bu bağımlılıklarımızın etrafımızı bir kümes gibi sarması ve onlara esir olmamızı anlattı.

Hayal İncedoğan - BİR İHTİMAL DAHA VAR

Bu iş bana çok yalın bir şekilde her zaman bir ihtimalin daha olduğunu ve umudu hiç kaybetmemek gerektiğini anlatıyor.

Selin Balcı - ARENA I

Selin’in işlerinin beni büyüleyen bir tekniği var. Vermek istediği şekil ve renkleri bizim için basitçe küf olan oluşumlarla yapıyor. Bu işi özellikle renkleri için seçtim.