Önceki Sayfa
Belmin Pilevneli

Belmin Pilevneli

Belmin Pilevneli 1990, İstanbul doğumludur. 2014’te Sabancı Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarım Bölümü’nden mezun olup, yüksek lisansına London College of Communication’da devam etmektedir. 2009’da Basın Müzesi’nde Deniz Orkuş öğrencileri ile karma sergiye katılmasının ardından 2013'de Sabancı Üniversitesi FASS Art Galeri’de karma sergilere katılmıştır. Mezun olduktan sonra bir süre Rafineri, Trendyol gibi markalarda grafik tasarımcı olarak çalışmıştır.
 
2015’de Londra’da yüksek lisans eğitimine başladıktan sonra görsel sanatlar ve illüstrasyon üzerine yoğunlaşmıştır. 2015’de UAL öğrencileri olarak katıldığı British Museum’daki Big Draw etkinliğinde diğer katılımcılarla birlikte çocuklar için workshop hazırlamışlardır. İllüstrasyonlarını yaptığı bir oyunla grup olarak Dare to be Digital 2016 yarışmasının finalistleri olarak oyunlarını Edinburgh’de sergileme şansı elde etmişlerdir. Mürekkep, suluboya, lazer kesim, gofre ve litografi gibi teknikler kullanarak ilhamını edebiyat, şiir, doğa ve insanlardan alır.

Belmin Pilevneli 1990, İstanbul doğumludur. 2014’te Sabancı Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarım Bölümü’nden mezun olup, yüksek lisansına London College of Communication’da devam etmektedir. 2015’de Londra’da yüksek lisans eğitimine başladıktan sonra görsel sanatlar ve illüstrasyon üzerine yoğunlaşmıştır. Mürekkep, suluboya, lazer kesim, gofre ve litografi gibi teknikler kullanarak ilhamını edebiyat, şiir, doğa ve insanlardan alır.