Önceki Sayfa
Doğukan Çiğdem

Doğukan Çiğdem

Doğukan Çiğdem, born in 1988, is a visual and experimental new media artist based in Istanbul, Turkey.

He worked in several prestigious humor magazines with his unique drawings. He also has written numerous stories and tales. He worked with Sculptor Mehmet Aksoy on pattern, design and sculpture in 2015. He has been working in his personal studio in Cihangir, Istanbul since 2016 and in collaboration with several arts institutions. He defines his artistic character as “chaotic and pictorial representation of stories of people who do not live where they are born anymore and of whom are not asked any own decisions”

“Every each person has a bit of excitement to hold onto his/her life. Even a little bit spark… But, the most solid evidence of our living paths are forms. I aim to reflect the new world that has founded all over again by our children, untainted customs and conscience created by cultural spirit in the pictorial, visual and mechanical ways. Are the flat forms of modern days, happiness motivation of the future? Or, fake brightness of a degenerated world? We, for sure, think about future as from today.”
.


1988 doğumlu İstanbul’da yaşayan görsel ve yeni medya sanatçısı Doğukan Çiğdem, varoluş ve medeniyet araştırmalarını yeni nesil görsel araçlar ile günümüz sanatsal formlarında uygulamaktadır. Çizim ve görsel hikayeler yaratmaya olan eğilimi Mehmet Aksoy’dan aldığı heykel eğitimi ile perçinlenmiştir. Çocukluk yıllarına dayanan elektronik merakı ve bu alanda çeşitli firmalarda edindiği AR-GE deneyimini fikri çalışmalarını somutlaştırmak üzere görsel sanat ile harmanlayarak görsel sanatlar ve yeni medya alanında üretimler yapmaktadır.

Katıldığı Sergi, Fuar ve Etkinlikler
2020 Taş, Hayvan, İnsan, Summart Sanat Merkezi - İstanbul
2019 “Protect Me From What I Want! KARŞI SANAT /TÜYAP
2018 Çok Uzun Sürmüş Gece Vol l, kişisel sergi, Küratör: M. Wenda Koyuncu, Galeri Bu - İstanbul
2018 Çok Uzun Sürmüş Gece Vol ll, kişisel sergi, Küratör: M. Wenda Koyuncu, Kova Art Space - Ankara
2018 Turkcell Sanatta İletişim Sergisi - Atina, Selanik, İzmir, İstanbul
2018 Tasarım Tomtom Sokakta - İstanbul
2018 Bölünmüş Temsil, Küratör: Ezgi Yıldız & M. Wenda Koyuncu, UNIQ Gallery
2018 Âdem, kişisel sergi, Küratör: Gencer Uçar, Galeri Bu - İstanbul
2017 Genç Sanatçılar ve Down Sendromlu Gençler El Ele, Art50net ile, Hilton Bomonti
2017 Eşzamanlılık|Synchronicity, Küratör: İpek Yeğinsü, Mebusan 25 - İstanbul
2017 Artist İstanbul Sanat Fuarı, Galeri Bu ile - İstanbul
2017 Pascal’ın Oyunu, Galeri Eksen - İstanbul
2017 Mutfak, Beyoğlu Kayla - İstanbul
2017 Gerçek Ne?, Erva Art Gallery - İstanbul
2016 Evrenin Çocuksu Yüzü, kişisel sergi, Kaş Sanat – İstanbul1988 doğumlu İstanbul’da yaşayan görsel ve yeni medya sanatçısı Doğukan Çiğdem, varoluş ve medeniyet araştırmalarını yeni nesil görsel araçlar ile günümüz sanatsal formlarında uygulamaktadır. Çizim ve görsel hikayeler yaratmaya olan eğilimi Mehmet Aksoy’dan aldığı heykel eğitimi ile perçinlenmiştir. Çocukluk yıllarına dayanan elektronik merakı ve bu alanda çeşitli firmalarda edindiği AR-GE deneyimini fikri çalışmalarını somutlaştırmak üzere görsel sanat ile harmanlayarak görsel sanatlar ve yeni medya alanında üretimler yapmaktadır.