Önceki Sayfa
SEÇİL

SEÇİL

Londra'da yaşayan çağdaş̧ sanatçı SEÇİL, Mimar Sinan Üniversitesi GSF Resim Bölümünde lisans ve yüksek lisans eğitimi almıştır. Uluslararası bilinirliğe giden kariyerinde kişiler ve kurumlarla iş birliktelikleri yaparak çok sayıda uluslararası grup sergisi, fuar, sempozyum, atölye çalışması ve sanatçı misafir programının yanı sıra önemli solo sergilere imza atmıştır. 2016 yılında IMOGA sanatçının kitabının yayınlamıştır. Yarattığı her parça bir dizi duyguyu, fiziksel, zihinsel ve enerjik rezonans alanlarını ifade ederken bir dizi fikri temsil eder. Sanatçı sanatını kolektif bilinç ve refahı sağlamak niyetiyle, farkındalık yolculuğunu başkalarıyla yaymayı hedefler.

Ödüller ve Burs:
2021 Kraliyet Sanat Akademisi Yaz Sergisi 2019 Artist Business Development, Avrupa Birliği ve London Creative Network Bursu 2016 Yılın Sanatçısı Ödülü, Farplas
Seçilmiş Kişisel Sergiler:
Olma Hali: Limitsiz limitlilik, Kunst Matrix Galeri&Showroom, Londra Bir Başka Gerçeklik, Galeri Milli Reasürans, İstanbul Olasılıklar, Work at the Yard, New York Kuş Bakışı, Siyah Beyaz Galeri, Ankara Olduğu Gibi, Galeri Merkür, İstanbul Alan, Galeri Zilberman, İstanbul İlk Ev- Leia, Alan İstanbul Şimdiki Basit Zaman, Galeri Zilberman, İstanbul

Sanatçı, bir dizi duyguyu ve fikri temsil eden soyut, renk bazlı ve katmanlarla ürettiği yenilikçi resimleriyle, dünyaya çeşitli açılardan, farklı bir tarzda bakmanın mümkün olduğunu göstermeyi hedefler. O nedenle yer değiştirebilen resimler de üretir.

Çağdaş sanatçı olarak, sanatını yaşadığı anları, bulunduğu yerlerden gözlemleyip ve geniş̧ yelpazeden limitsiz hayal gücü ve evrensel bir dil kullanarak kültürün oluşmasına katkı sağladığı bilinci ile geleceğe aktarıyor.

Yıllar içinde kendisini büyüten, özgürleştiren, farkındalık, esneklik veren renkleri ve yaratıcılığını, daha iyi bir gelecek yaratmak için paylaşarak ilerlediğini belirten Seçil, ‘bu bana geçmişi ve bugünü kavramayı ve gelecek ile bağ kurmayı sanat ve yaratıcılığın evrensel dili ile öğretti. Bu önce kendi cümlelerimi söylememi sağladı sonra da resimlerim aracılığı ile bir hikâye anlatıcısına çevirdi. İstanbul’da başlayan ve simdi Londra’dan devam eden yolculuğum her gün daha zenginleşerek beni bugünlere taşıdı.’ der.