Staying with the Trouble

Staying with the trouble

12.05.-12.07.2021

Cenkhan Aksoy
Zeynep Beler
Romina Meriç
Elçin Poyraz
Sena
Aslı Torcu
Seçkin Uysal

 

Artnivo, izleyenleri ekranlarındaki karanlık haberleri kapatıp, sanatçıların atölyelerine bir göz atmak için mola vermeye davet ediyor.

“Staying with the trouble” sergisi, sanatçıların atölyelerine ekrandan kapı açıyor. Sergi, “pandemi” kelimesine henüz yabancılaşmadığımız bir dönemde ilk adımları atılan, büyüyen ve sonrasında yeşillenen bir sürecin sonuçları. Artnivo, bir araya gelmenin güç olduğu bu evrede, sanatçılara kendi yaşam ve üretim alanlarında mini sergiler kurmalarını ve fotoğraflamalarını teklif ederek, çevrimiçi sergiyi bu atölye yansımalarıyla oluşturdu. Sergi, ismini Zeynep Beler’in çalışmalarında referans verdiği Donna J. Harraway’in kitabından alıyor. Üretimlerine devam edebilmek için ev ile atölyelerini birleştirerek, inzivaya çekilerek ya da bambaşka alanlara ilgilerini aktararak, pandemi koşullarına uyumlanan sanatçıların yaşadığı bu değişim, çalışmalarına da yansıyor.

Cenkhan Aksoy, Zeynep Beler, Romina Meriç, Elçin Poyraz, Sena, Aslı Torcu ve Seçkin Uysal’ın yer aldığı “Staying with the trouble” sergisi, 12 Mayıs-12 Temmuz 2021 tarihleri arasında artnivo.com üzerinden çevrimiçi izlenebilir.

Sergideki sanatçıları inceleyin:

Aslı Torcu

Cenkhan Aksoy

Elçin Poyraz

Romina Meriç

Seçkin Uysal

Zeynep Beler

Sena