03.04.2020 – 26.06.2020

Just so to say, on iki haftalık bir süre zarfı içerisinde sanatçıların birbirleriyle güncel pratiklerinden parçalar ve kesitler paylaştıkları bir diyalog serisidir. Her diyalog, ekran üzerinde sadece bir kez görüşen sanatçıların üzerinde karar kıldığı bir iş ile başlar; bunu, her iki haftada bir birbirine yanıt olarak hazırlanan, işlerin geliştirme aşamasındaki hallerinin paylaşılması ve sürecin gösterilmesi de teşvik edilerek artnivo’da belgelenen yeni işler takip eder.

Görüntülerin ve emojilerin bir diğerine yanıt olarak, çoğunlukla bir bağlam içinde, ancak çok fazla açıklama yapılmaksızın gönderildiği sosyal medya mesajlaşmalarına bir analoji olarak tasarlanan her diyalog, (kendisi tarafından) empoze edilen ya da edilmeyen, uzaktan etkileşim çağında iki sanatçı arasında öz bir iletişim hattı oluşturuyor.

Düzenleyen: Teo Jing Yi.

Diyalog 1: Selin Balcı X Esin Aykanat Avcı & Ilgım Göktürk Basal

Diyalog, Esin ve Ilgım’ın bang. Prix ile birlikte yaptığı gelişme sürecindeki projenin araştırma ve deney aşamalarının dokümantasyonuyla başlar. Sanatçı-biyolog ikilisi bugünlerde laboratuvarı sanat stüdyosu, sanat stüdyosunu laboratuvar olarak kullanarak DNA görselleştirmelerini keşfediyor. Başka organik materyallerle birlikte küf kullanarak manzaralar yaratması, mikrobiyoloji ve ormancılık alanlarındaki geçmişinin sanat pratiğine rehberlik etmesine olanak sağlayan ABD, Annapolis Maryland merkezli sanatçı Selin Balcı ile diyaloglarında rutinlerini, çalışma süreçlerini ve tüyolarını paylaşıyorlar.

Sergideki sanatçıları inceleyin:

Selin Balcı

Esin Aykanat Avcı & Ilgım Göktürk Başal

Sergilenen eserleri satın almak için: